Hmyzí hotel

• Publikováno: 01.06.2017

Hmyzí domečky se těší stále větší oblibě. Jedná se zpravidla o dřevěné konstrukce vyplněné různými druhy přírodního materiálu. A k čemu vlastně slouží? Hmyzí hotely představují nejen okrasný prvek zahrady, ale navíc jsou užitečné a praktické. Přilákají do zahrady hmyz, který se postará o opylování a ekologickou cestou pomůže i v boji proti škůdcům.

Žáci naší školy se rozhodli zúčastnit soutěže pořádané ostravskou zoologickou zahradou
o nejoriginálnější hmyzí hotel. „Náš hmyzí hotel je ve tvaru televize. Chceme, aby se lidé přestali dívat na televizi, mobily a jinou elektroniku a koukali se více do přírody. Vždyť v přírodě probíhá tolik dobrodružství, o jakých nemáte ani tušení!“, uvedli žáci druhého stupně. Stavbu hmyzího hotelu pečlivě zdokumentovali a vy se můžete podívat na soutěžní video. Žákům přejeme hodně štěstí v soutěži!

Mgr. Ivana Košmidrová