Karel IV.

• Publikováno: 07.03.2017

Na počátku března jsme zpříjemnili žákům 6. A výuku tím, že jsme do školy pozvali „Theatr ludem“ s interaktivním programem Karel IV.  Z počátku se to tvářilo jako divadlo, ale v průběhu odvíjejícího se příběhu nás zapojili herci do děje. Celá třída plnila úkoly jako živé obrazy – na téma, jakých dovedností se musel Karel IV. naučit, aby mohl býti králem (stolování, šerm, tanec), dar králi – každý musel určit, čím by uctil nového krále a královnu při jejich sňatku, samozřejmě v době minulé, takže iPhony nepřipadaly v úvahu 🙂

Dále král s novou královnou projížděli zničenými českými zeměmi, kde děti museli ztvárnit něco rozbitého (sochu, dům, strom….).  Zajímavým úkolem bylo ztvárnění historických budov zbudovaných Karlem IV. ze svých těl. Tři skupiny musely vytvořit Chrám sv. Víta, Karlštejn a Karlův most. Snad nějaký výtvor poznáte na fotografiích.

Posledním úkolem bylo vytvoření korunovačních klenotů pro nového císaře Cechem žezla, Cechem koruny a Cechem jablka.

Celou zábavnou dvouhodinovkou  nám vlastně nenápadně probíhala dvouhodinovka dějepisu. V červnu nás čeká J. A. Komenský se stejnou organizací a moc se těšíme.

Děkujeme 🙂

Mgr. Ludmila Ševčíková