Edisoni po roce opět v naší škole

  • Publikováno: 07.03.2017
  • Kategorie: Aktuality

V týdnu od 20. do 24. února jsme v naší škole mohli opět přivítat návštěvu ze zahraničí. Díky organizaci AIESEC k nám přijelo 5 studentů – Sergio z Gruzie, Stasy z Ruska, Elvis z Číny, Khosy z Indonésie a Erkinai z Kyrgyzstánu.

Zahraniční studenti měli připravené zajímavé prezentace, ve kterých ukázali našim žákům nejen krásy svých zemí, ale také jim pověděli o životě obyčejných lidí, o kulturních tradicích, jídle i o zajímavostech každodenního života. Žáci si zatančili například indonéský vítací tanec, naučili se pár nových písniček, menší děti si zkusily nakreslit Matrjošku, děti si zkusily napsat svá jména čínsky, rusky nebo gruzínsky. Ti šťastnější dostali i malé dárečky.  Všichni si opět zkusili komunikovat s cizinci v anglickém jazyce.  Děti představovali sami sebe, popovídali o svých zálibách a životě v naší zemi.

Stejně jako vloni i letos vybraní žáci 9. tříd dělali průvodce a tlumočníky neboli „buddies“ pro naše Edisony. Svého úkolu se zhostili se ctí a pomáhali hlavně v nižších ročnících, kde děti teprve s angličtinou začínají.

Dík patří také hostitelským rodinám, které na tento týden nabídly studentům ubytování a také paním učitelkám (a panu učiteli), kteří připravili domácí svačinky, aby se tady Edisoni cítili jako doma.

Doufejme, že i příští rok se nám povede tuto akci uspořádat, aby zase mohl kousek světa přijet za našimi dětmi až do tříd.

Mgr. Mirka Ulmanová

FOTO