Výlet za historií i tvarůžkami

  • Publikováno: 27.05.2016
  • Kategorie: Aktuality

Jak to jde dohromady?  Velice dobře, on se totiž hrad Bouzov,  první cíl  společného výletu IX.A  a VIII.B třídy,  nachází jen kousek od městečka Loštic, které je proslavené výrobou tvarůžků a ve kterém  se kromě podniku na výrobu této sýrové delikatesy nachází i tvarůžkové muzeum.  Správně řečeno  Muzeum Olomouckých tvarůžků A. W.  Nejdříve to ale byla návštěva jednoho z nejznámějších moravských hradů, kterému se také někdy podle toho, že jej často pro svá natáčení využívají filmaři, říká pohádkový. Vždyť kdo by neznal známou pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci nebo pokračování seriálu Arabela se vrací. Prohlídka byla velice zajímavá, každého zaujalo něco jiného, průvodkyně to rozhodně neměla lehké, protože některé dotazy byly opravdu záludné. Pro některé bylo náročné mlčet a na nic nesahat, ale nakonec všichni prohlídku úspěšně zvládli. Chvilka posezení před hradem a už se ujíždělo směrem k Lošticím. Někteří měli veliký strach, zda vůbec  specifickou vůni  ,,tvarglí“ přežijí, ale jejich obavy  byly zbytečné. Prohlídka muzea zaujala, nikdo neomdlel a všichni se bavili, když tři zástupci tříd poměřovali svoje síly se šlapadlem, aby si změřili, kolik korun by si vydělali intenzivním nožním šlapáním tvarohu. Prohlídka končila v podnikové prodejně, ve které to ani moc nebylo tvarůžkami cítit a i ten největší nepřítel tohoto proslaveného sýra vezl domů alespoň jeden balíček na ochutnání.  Někteří vezli i dva,tří, nebo čtyři, ale v autobuse je raději nikdo nerozbaloval.