Na exkurzi v MACHINERY GROUP

  • Publikováno: 23.05.2016
  • Kategorie: Aktuality

Ve čtvrtek 19. května 2016 se žáci osmých tříd spolu se svými třídními učitelkami vydali na exkurzi do VÍTKOVICE MACHINERY GROUP, která  je nejvýznamnější českou strojírenskou skupinou se silnou pozicí ve vybraných segmentech strojírenské produkce a v oblasti dodávek velkých investičních celků.Nejdříve zhlédli prezentaci o možnostech studia na specializované firemní škole, která je největší soukromou průmyslovou školou v ČR a  umožňuje vzdělání v technických oborech zakončených výučním listem nebo maturitní zkouškou především ve strojírenství, hutnictví a elektrotechnice. Po krátké diskusi obdrželi slušivé bílé přilby a vydali se přímo do provozu, kde se seznámili s výrobou bezešvých ocelových lahví, které jsou vyváženy do celého světa. Někteří se zájmem poslouchali výklad vedoucího a měli i řadu dotazů, někteří spíše přemýšleli o tom, jak dlouho by vydrželi v hlučném prostředí pracovat a dávali pozor, aby se neumazali. V každém případě však exkurze splnila svůj cíl, neboť ukázala další z možností, jakým směrem by se mohly kroky budoucích absolventů naší školy ubírat.

FOTO