Projekt Ovoce do škol – hodnocení

Vážení rodiče,

naše škola se účastní projektu Ovoce do škol, v rámci kterého je dětem 1. až 5. ročníku ZDARMA dodáváno čerstvé ovoce a zelenina či 100% džusy.

Projekt Ovoce do škol probíhá již 4. rokem a těší se stále větší oblíbenosti. V tomto školním roce se jej účastní již 416 000 dětí, což je 92% všech dětí na 1. stupni základních škol.

Tento projekt vznikl proto, aby pomáhal vytvářet správné stravovací návyky Vašich dětí, bojovat proti narůstající dětské obezitě nebo přispívat k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny u dětí i rodičů.

Celosvětové výzkumy dokazují, že pravidelná konzumace ovoce a zeleniny pomáhá chránit zdraví Vašeho dítěte i zvyšovat jeho imunitu. Navíc děti v kolektivu svých spolužáků zkonzumují ovoce a zeleninu, které by zřejmě jinak nekonzumovali.

Naším společným cílem je projekt nadále zlepšovat, a proto bychom Vás chtěli požádat o spolupráci při hodnocení projektu Ovoce do škol.

Velmi nám pomůžete vyplněním krátkého dotazníku do konce března 2013.

Dotazník pro rodiče a více informací o projektu Ovoce do škol najdete na:

www.ovocedoskol.szif.cz