Den otevřených dveří

Ráno ve čtvrtek 10. ledna 2013 se rodič přivádějící svého potomka nebo náhodný návštěvník naší školy mohl vylekat, že zavítal do nějaké pohádkové říše. U vchodu do základní školy jej totiž vítaly postavičky z pohádek. To se do kostýmů převlékli žáci 8. a 9.třídy a zahájili tak Den otevřených dveří v naší škole. Po osmé hodině ranní přišli první malí návštěvníci, děti staršího oddělení michálkovické mateřské školy s pedagogickým doprovodem. Hned se jich ujali jejich průvodci, žáci 9.třídy v kostýmech Křemílka a Vochomůrky, a provedli je školou. Pro děti bylo připravených několik milých překvapení. V místnosti pro družinu se mohly podívat na krátké divadelní představení žáků 6.A třídy, v tělocvičně bylo pro ně připraveno několik stanovišť, kde si mohly zahrát a zasoutěžit, nakoukly do třídy prvňáčků, zavítaly do třídy nejstarších spolužáků, a také do moderní počítačové učebny. O dvě hodiny později to stejné čekalo i na malé návštěvníky z rychvaldské mateřské školy. Pro rodiče s předškolními dětmi i pro další zájemce byla připravena prohlídka školy odpoledne. V době od 15 do 17 hodin si mohli přijít prohlédnout prostory školy a seznámit se s možnostmi, které pro děti škola nabízí, všichni ,rodiče i děti. Čekala je divadelní ukázka, výtvarný workshop, hrátky v tělocvičně, zábavná angličtina s žáky 5.třídy, v počítačové učebně si děti vyzkoušely práci s interaktivní tabulí, samy pracovaly na počítačích. V závěru odpoledne si pak mohly zahrát v pohádkách o Otesánkovi a Červené Karkulce. Program celého dne velice pečlivě připravil štáb žáků a pedagogů základní školy, a že šlo o velice zdařilou akci, svědčí i slova poděkování jedné z účastnic:

,,Vážená paní ředitelko, chci Vám poděkovat za velmi pěkné odpoledne,které připravily paní učitelky pro budoucí prvňáčky. Den otevřených dveří možná není zcela přesné pojmenování toho, co jsem viděla. Napadá mě spíše VLÍDNOST, POHODA A KLID = naše škola. Vše bylo pečlivě připravené, nápadité, veselé, zábavné a především zcela profesionální. Nakonec snad vzkaz pro paní učitelky:“ To bylo pohlazení po duši, děkuji“

Fotky naleznete zde: Den otevřených dveří