Čtení nás baví

• Publikováno: 17.11.2015

Projekt EU podporující čtenářskou gramotnost je také v 5.B a 6.A v plném proudu.

Při minilekcích, kde se žáci dozvídají nové informace z literatury si poté mohou zpříjemnit čtenářskou dílnu třeba kostýmy nebo stavbou „bunkru“ z přinesených dek, kde se jim příjemně čte.

V 5.B se nám podařilo na konci října spojit strašidelnou dílnu čtení s oslavou Halloweenu.
Žáči přišli často v hrůzostrašných maskách, ve kterých řešili Záhadu Červené Karkulky. Díky možnosti zažít čtení „jinak“, se žákům otvírá možnost stát se součástí příběhu, který čtou, ba dokonce se stávají autory zcela nových, vlastních textů.

Čtenářské dílny se snaží propojit literaturu i s výtvarným uměním, žáci mají možnost texty sami ilustrovat nebo si představit, jak asi vypadá autor jejich oblíbené knihy.

Podporuje se tak nejen radost ze čtení, ale i rozvoj v dalších předmětech vzdělávání žáků.

Marie Stráníková                          FOTO