Čtenářské dílny

• Publikováno: 13.10.2015

Letos se na naší škole v několika ročnících rozběhl projekt Čtenářské dílny. Již v loňském roce měly děti v několika třídách na 2. stupni možnost si vyzkoušet zajímavou atmosféru sdílení čtenářských zážitků, v pohodě si během vyučovací hodiny přečíst několik stránek oblíbené knihy, přinesené z domova, aniž by se s touto činností musely skrývat pod lavicí. Právě naopak! Doby, kdy nám byly takto kradmo čtené knížky odebírány se slovy – zabavuje se, jsou konečně pryč.

Tak tedy od září cíleně 2 krát měsíčně přicházejí do školy žáci s taškami napěchovanými polštářky a samozřejmě si s sebou přinášejí i knížky, v nichž se záložky pohybují nezvykle rychle k posledním stránkám. A na to, co bude následovat, se všichni dotazovaní podle vlastních slov těší. No řekněte sami, kdy jste si mohli ve škole lehnout na podlahu, podložit si tělo huňatou dekou a vše vylepšit polštářkem? Nebo si sice sednout na židli, ale nohy si vyložit na desku stolu? Co teprve když tyto chvíle můžete strávit v jiném prostředí, než vám nabízí vaše třída.

Takže například děvčata a chlapci z V. A se vydávají na svá setkání s knihou do rozlehlé a útulné herny školní družiny, a tam pohodlně usazeni čtou a čtou …A pak si o svých zážitcích povídají. Současně plní i jiná zadání vyplývající z těchto činností, což se jim také daří, ale to je na jiné vyprávění.                                 Mgr. Jana Hrtusová