Kde se nacházíme my?

Motto:

Podle stavu hygienických zařízení se posuzuje úroveň vyspělosti dané společnosti.

Kde se nacházíme my?

Snad každá máma se snaží co možná nejdříve naučit své děti zásadám správné hygieny.  Někdy to do nás tlučou takovým rázem, že je toto téma snad jedním z nejnudnějších a nejnezáživnějších vůbec. Jak je ale vidět, stále je proč ho připomínat.

Kdybych se cíleně zeptala, jestli si myslíte, zda mají víc špinavé záchody holky nebo kluci, vsadím se, že většina z vás by rázem odpověděla – kluci. Pravdou je však přesný opak, a třebaže i kluci občas umí být pěkná prasátka, na nejmenované dívky z druhého stupně v přízemí naší školy zdaleka nemají.

Představte si, že je velká přestávka a vám se opravdu nutně chce na malou. Vejdete na dívčí záchody na druhém stupni v přízemí a hned poté i do první kabinky. Čeká vás pohled na spoustu nepoužitého i použitého toaletního papíru volně pohozeného po dlaždicích a mokrá záchodová deska. Řízeni pudem sebezáchovy pochopitelně vykráčíte ven a namíříte si to do druhé kabinky. Tentokrát vás zřejmě vyděsí velký náklad snídaně ve vytrávené podobě, klidně si plující v záchodové vodě. Připadá vám to nechutné? Ale vy potřebujete na záchod. Zkuste třetí kabinku. Uh, čeká vás nově objevený poznatek, že zřejmě některá z vašich spolužaček nezná základy ženské hygieny.

Takže … kam půjdete vykonat svoji potřebu? Každá holka půjde do kabinky, na kterou má ještě žaludek. A věřte, že většinou bývá fronta pouze u jedněch dveří. Stále si myslíte, že klučičí záchody jsou v horším stavu než dívčí?

Holky … jste snad ještě holky, ne? Tak proč se tak nechováte? I vy se rády pohybujete v čistém prostředí, dejte stejnou možnost i ostatním!

Veronika Tinková, autorka článku