Jak se osvobozovala Ostrava

  • Publikováno: 26.10.2016
  • Kategorie: Aktuality

Ve středu 19. 10. 2016 se třída 8. B zúčastnila netradiční dějepisné výuky v terénu na téma „Jak se osvobozovala Ostrava“. I když k nám ten den počasí nebylo zrovna vlídné, tříhodinová komentovaná procházka po zajímavých místech souvisejících nejen s osvobozovací akcí Ostravy se velmi  povedla. Žáci si z ní odnesli nejen zajímavé střípky z minulosti našeho města, ale možná také jiný přístup v rozhlížení se kolem sebe. A tak v 8. třídě například už nyní každý ví, proč se na venkovních stěnách některých historických budov dodnes objevuje šipka mířící směrem dolů, nebo že 1. vlak Židů mířící do koncentračních táborů byl vypraven právě z Ostravy….

Všechna místa, která jsme to dopoledne navštívili, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.