Navštívila nás velvyslankyně Kanady

Do naší školy zavítala vzácná návštěva z diplomatických kruhů. V pondělí 20. listopadu 2017 jsme v naší škole měli možnost přivítat velvyslankyni Kanady v České republice paní Barbaru Richardson. Paní velvyslankyně v rámci své návštěvy Ostravy projevila zájem o návštěvu naší školy, v níž se úspěšně vzdělávají i žáci, kteří mají specifické vzdělávací potřeby či jiné problémy.

Paní Richardson navštívila několik tříd 1. stupně a  zavítala i do třídy IX.A, kde se seznámila s projektem „Třída vynálezců“, který pro školu připravují pracovníci VŠB – Technické univerzity Ostrava. Zajímala se o práci asistentek a dalších pracovníků, kteří ve škole působí v rámci evropských projektů, aby účinně pomáhali potřebným žákům. Paní velvyslankyni ve škole líbilo a kdo ví – třeba přijde i při dalších návštěvách našeho města.