Vzpomínka na školu v přírodě

  Škola v přírodě 2015

                      (7.4.-20.4.)

   Když jsme se všichni (5.A, 7.A, vychovatelky a p.učitelky) sešli ráno před školou, nikdo se už nemohl dočkat, až pro nás přijede autobus, naložíme kufry a vyjedeme. Rodiče nás ještě popusinkovali a odevzdali potřebné papíry. Konečně přijel autobus a všichni se nahrnuli k úložnému prostoru. Vše naloženo … můžeme vyjet! Nastoupili jsme a autobus se pomalu začal rozjíždět. Všichni si rázem uvědomili, že není cesty zpět a mávali jako zběsilí. Cesta trvala asi hodinku a půl. Dorazili jsme do cíle penzion Zálesí v Budišově nad Budišovkou. Jakmile pan řidič zastavil, všichni se doslova vyřítili z autobusu pro své kufry. S doprovodem p.učitelek jsme vystoupali do prvního patra, kde jsme se konečně ubytovali. Hned potom nás paní učitelky svolaly na informační schůzku, kde jsme dostali kázání, co se smí a co ne. A tím nám začal 14-denní život bez rodičů, počítače a smogového ovzduší z Ostravy.

Naše obyčejné dny (když jsme nejeli na nějaký výlet) začínaly budíčkem, ranní hygienou, následovala snídaně a potom jsme se šli učit. Hned jak byly naše hlavy naplněny vědomostmi a blížilo se poledne bylo nutné naplnit i žaludky, takže hurá do jídelny na oběd. Po chutném obědě jsme šli zakládat na sádlo do pokoje-→odpolední klid. Odpoledne jsme trávili čas hraním fotbalu, sportováním nebo hraním her, a jelikož bylo většinou krásné počasí, tak jsme byli hlavně venku. Po večeři jsme zbytek dne strávili v klubovnách, kde jsme hráli hry a bavili se podle svého gusta.

Kromě obyčejných dnů jsme měli i neobyčejné dny alias výlety! Neobyčejný den byl strávený tak, že jsme opustili naši základnu a hlavně jsme se NE-U-ČI-LI! První z našich výletů byla prohlídka zámku Hradce na Moravicí, kde jsme se nejenom dozvěděli něco nového o životě v dávno minulých dobách, ale taky jsme se projeli na dlažbách ve velkých, plstěných, zámeckých papučích. Další výlet byl autobusem do Vítkova a pak po svých na zříceninu hradu Vikštejn. Po prohlídce toho, co zbylo z kdysi krásného hradu, jsme nasedli do našeho autobusu a jeli na přehradu Kružberk, která slouží i jako zásobárna pitné vody.                                                                                                                                           Abychom dokázali, že ze sebe umíme udělat srandu a že dokážeme tancovat, přemluvili jsme tedy p. učitelky k tomu, ať nám připraví nějakou velkolepou Budišovskou párty. Naše úžasné taneční kreace si vysloužily diplom za nejlepší tanečníky všichni kluci i holky. A jako velké překvapení nám p.učitelky připravily X Factor alias soutěž talentů. Páťáci i sedmáci předvedli super představení, tancovali, zpívali, dělali divadlo nebo komickou show. Na třetím místě skončili kluci ze sedmičky a jejich komická show → Vtip za hračku. Druhé místo mělo dva výherce a to holky ze sedmičky a jejich představení→ Česko-slovensko má talent a dvě holky z pětky, které nám předvedly akrobatické vystoupení. A na prvním místě jsem se umístila já s mým vystoupením Blondýna.

Poslední den večer jsme měli slavnostní vyhlášení. Vyhlašoval se se např. nejlepší sportovec, největší jedlík nebo nejlepší pomocník. Vyhlašovala se taky celopobytová hra, kde se psaly body za úklid a za všechny soutěže. Jakmile skončilo toto vyhlašování, tak nám daly p.učitelky papíry a měli jsme kreslit karikatury naší třídy. Výtvory byly opravdu krásné. Potom jsme se jednotlivé třídy vyfotily a šli jsme se obléct na zlatý hřeb večera celého 14.ti denního pobytu … na ohňostroj. Vyšli jsme ven a vše zhaslo. Pak už jen k nebi začaly létat petardy. Jak ohňostroj skončil, vydali jsme se do svých pokojů. V pondělí ráno jsme pak už jen dobalili pyžamo a kartáček se zubní pastou. Naposledy jsme v Budišově posnídali a pak už byl čas odjezdu. Vše jsme naložili, rozloučili jsme se a odjeli. A takhle skončil náš dokonalý pobyt v Budišově.                                                                                                              FOTO    

Žákyně 7.A

Vendula Pernicová