VOLBY NANEČISTO V 9. A

    V 9.A se v hodinách občanské výchovy asi tři týdny vyráběly ve skupinkách volební transparenty (zaměřené hlavně na téma školství), potom následovaly samotné volby. Bylo to jako ve skutečnosti, ale daleko lepší, současní politici by se od nás mohli učit!

Každá skupinka měla za úkol vytvořit na velký papír – billboard s tím, že tam bude název a logo vymyšlené politické strany a taky různé symboly, za které ta strana bojuje.  Následně přišla každá skupinka před třídu a měla obhajovat své názory.  Navíc byla podrobena dotazům ze strany žáků (nyní v roli rodičů).

Nakonec jsme si vyzkoušeli také tajné volby. Těch bylo hned několik, třeba jedny byly o tom, kdo má nejhezčí plakát, jiné zas, kdo své názory obhájil nejlépe. Pokaždé vyhrála nějaká jiná strana. A stran jsme měli docela dost, například Klass, TOP 3, LSPB, SZVD aj.

Nakonec naše tvrdá, skoro měsíční práce, byla odměněna jedničkami do žákovské knížky.

Tereza Staňková, žákyně 9.A třídy

Foto