Vánoční koncert

Stalo se již tradicí, že závěr kalendářního roku ve škole patří koncertům pěveckého sboru Michálek v kulturním domě v Michálkovicích. Ani letos tomu nebylo jinak. Sice jsme nejdříve zvažovali, zda koncerty vzhledem k úmrtí významného českého spisovatele, politika a prvního českého prezidenta Václava Havla realizovat, nakonec jsme se rozhodli, že právě uskutečněním těchto koncertů, které byly přehlídkou téměř půlroční práce žáků,uctíme jeho památku nejlépe.

Oba koncerty, jak pro žáky prvního, tak i druhého stupně, byly zahájeny citací několika zásadních myšlenek Václava Havla v podání žáků IX. tříd a minutou ticha a potom již začal samotný program. Nejdříve se představili žáci dětského pěveckého sboru, který letos vzhledem k nízkému počtu členů, znásobenému ještě vysokou nemocností,a jeho složením /členy jsou především žáci I.tříd/ zažíval opravdovou zkoušku ohněm. Děti se svého úkolu zhostily se ctí, a přestože jim někde nějaká notička utekla nebo popletly text, sklidily zasloužený potlesk. S mluveným slovem se představili žáci devátých tříd a velký úspěch mělo i taneční vystoupení Anny Ošutové. Netradičním bodem programu bylo vystoupení žáků IV.A třídy pod vedením paní učitelky Vežranovské, kteří se představili ve vtipných kostýmech andělů, čertů i Mikuláše v pásmu vánočních básní a říkadel. Potom již následovala druhá část pěveckého koncertu, kdy vystoupila dívčí část pěveckého sboru s kolekcí vánočních písní a koled nejrůznějších žánrů. Velký úspěch sklidil i kvartet žáků IX. tříd s předvedením staré anglické koledy v originále. Nástup všech účinkujících a závěrečný společný zpěv byl příjemným zakončením předvánočního dopoledne.