Úspěch budoucích výzkumníků na VŠB

Za zmínku určitě stojí návštěva vybraných žáků osmých a devátých tříd na VŠB v Ostravě Porubě. V předchozích článcích zde bylo řečeno, že v naší škole ve spolupráci s lektory vysoké školy proběhl již druhý ročník výukového  programu Kids and Science, ve kterém si žáci zahráli na vědce a výzkumníky a snažili se o výrobu a následnou prezentaci svých vynálezů. A právě s těmi nejlepšími z nich jeli prezentovat naši školu přímo na VŠB.

Už samotné pozvání bylo velkým oceněním, vždyť byli mezi třemi nejlepšími ze všech  ostravských škol, které se projektu zúčastnily. A když získali dvě ocenění odborné poroty, ze tří, které se udělovaly, a jejich tváře se objevily i v regionálním vysílání České televize, jejich nadšení neznalo mezí. Vystavovali a obhajovali své návrhy před návštěvníky z řad zaměstnanců VŠB a před odbornou porotou a třeba jednou mýdlový komín kolektivu Veroniky Tinkové nebo  speciální lednička kolektivu Kristýny Hudečkové  budou skutečně realizovány .Žáci michálkovické základní školy opět ukázali, že se v konkurenci městských základních škol rozhodně neztratí a v mnohém je i předčí.