ÚKLID

                       autor článku        Jakub Mikulášek

Každoročně se objevuje problém s nepořádkem v okolí naší školy.  Aby se příroda a přístupové cesty u školy zase objevily v celé své kráse (pokud to krásou nazvat jde), musíme každý týden pracovat na jejich vyčištění.

Zde vám přinášíme několik názorů žáků 8. B na tuto problematiku.

Venku by se mělo uklízet všude a pořád, aby tam nebyl velký nepořádek.  Kdyby lidé nedělali takový nepořádek, tak by se nemuselo tolik uklízet.  Všude je hodně popelnic, aby se odpadky dávaly tam, kam patří. (Viola Bracková)

Největší nepořádek byl pod okny školy. Příroda se má uklízet, jestli tu chceme přežít. (Natálie Pekarová)

Taky si zřejmě všichni myslí – ,,no a co, já nejsem doma, není to moje a nebudu to muset uklidit.“  Ale na druhou stranu se alespoň projdeme na čerstvém ostravském vzduchu, trochu se hýbeme, povídáme si a učíme se spolupracovat. Tímto stylem výuky dostáváme i cenné rady do života. (GabrielaTomanová)

Je strašné, jak si lidé neváží životního prostředí. Lidé si v dnešní době ničeho neváží a takových lidí začíná být čím dál víc. A jestli to tak půjde dál, jednou se zničíme. (Katka Hanišová)

Nepořádek tady je, protože děti i dospělí nejsou ochotni jít těch pár kroků ke koši, takže pohodí kdeco na zem.(Hana Gelnarová)

Měli bychom uklízet, protože jinak to tu bude jako na skládce a můžeme z toho dostat i nějaké nemoci.(Monika Radičová)

Uklízí se, aby to v okolí školy vypadalo dobře a ne jako někde na skládce. Uklízení není sice žádná zábava, ale když je něco uklizené, vypadá to mnohem líp. (Venda Keclíková)

Přijde mi zvláštní, že někdo dokáže do nevinné přírody vyhodit pet láhev. Když jdou pejskaři se svým psem a nechají ho udělat potřebu uprostřed cesty, pak někdo na tom uklouzne, tak to není nic příjemného. (Tereza Wasniowska)

Tato práce vznikla na základě písemných podkladů žáků 8.B, redakčně upravil

Jakub Mikulášek