„Svatba Nanečisto“ v 6. třídách

Celotřídní projekt z OV – „Svatba nanečisto“ si dopředu odsouhlasily třídy 6. A   i 6. B. A tak jsme ve vybrané listopadové čtvrtky přišli všichni ustrojení jako na opravdovou svatbu.My z 6.B jsme měli trému, jak ta naše svatba dopadne. Už v hodině AJ jsme začali chystat konfety, občerstvení i ozdoby. O přestávce před hodinou OV se začali všichni převlékat na svatbu. Danek se o ženicha Ondru staral jako o svého syna, upravoval ho jako opravdového ženicha. Nevěsta Anička byla krásná jako princezna. Před začátkem svatby stáli všichni na chodbě a čekali na zazvonění. První šli hosté, pak družičky a oddávající….. A na závěr ženich s maminkou a nevěsta s tatínkem. Oddávající nemluvil zdlouhavě ani nudně, a to proto, aby si co nejrychleji mohl vzít svatební dortík. “ Můžete si dát pusu”, řekl. A tak se stalo. Potom byla tancovačka a veliké svatební hody. A za 15 let se budou moci vzít doopravdy…..

Součásti svatebního obřadu byly také 3 improvizované svatební scénky. První scénka vyprávěla o tom, že si nevěsta na poslední chvíli nechce vzít ženicha a svědkové jí to mají rozmluvit. Ve druhé scénce měl kamarád ženicha ztratit prstýnky, ale ukázalo se, že to byl jen žertík kamarádů. A poslední scénka byla    o tom, že rodiče ženicha a nevěsty se nemají rádi, ale oddávající má problém vyřešit. Všechny scénky byly vtipné, povedené a zapojila se do nich většina žáků.

Na závěr hodiny jsme dostali velkou pochvalu od paní učitelky a získali osvědčení o absolvování našeho prvního projektu z OV.

Žáci 6.B Ondřej Biskup a Michal Romba                                                   FOTO