Společně to dokážeme

  • Publikováno: 20.10.2018
  • Kategorie: Aktuality

To bylo motto adaptačního kurzu, který se uskutečnil ve dnech 15. až 19. října v Holčovicích v hotelu Zlatá Opavice. Zúčastnili se jej vybraní žáci 2. stupně naší školy, kteří společně strávili pět příjemných dnů uprostřed krásné přírody. Cílem tohoto pobytu bylo setkání spolužáků mimo prostředí školy, kde se měli naučit spolupracovat, aby lépe porozuměli jeden druhém. Podstatou kurzu byl rozvoj sociálních dovedností i vlastní sebereflexe, budování klimatu otevřené a bezpečné komunikace, rozvoj identity a navázání vztahu mezi žáky a učiteli. Program pobytu byl zaměřen na sportovní a pohybové hry, na umělecké, tvořivé a výtvarné činnosti, nechyběly ani sociálně psychologické a společenské aktivity. Pobyt byl součástí minimálního preventivního programu školy a byl hrazen z projektu „Společně to zvládneme“, který podpořil a financoval Moravskoslezský kraj.

Společně strávený pobyt byl určitě velkým přínosem pro další práci žáků v třídních kolektivech.