ŠKOLA V RYTMU KLASIKY

V týdnu od 13. – 16. října 2014 proběhl pro žáky II. stupně projekt k Roku české hudby s názvem Škola v rytmu klasiky. Ve dvouhodinových blocích se žáci dozvěděli spoustu zajímavostí o našich nejslavnějších hudebních skladatelích, kteří v tomto roce mají svá výročí. 6. třídy se blíže seznámily s osobností Leoše Janáčka, 7. třídy s osobností Bedřicha Smetany, v 8. třídách si povídali o Antonínu Dvořákovi a na žáky 9. třídy čekaly informace o hudebním skladateli Bohuslavu Martinů. Nejvíce se však žáci těšili na veselé bubnování. K dispozici měli deštné tyče, několik djembe drumů, dva šamanské bubny a spoustu dalších perkusních nástrojů. Pod vedením zkušené lektorky PhDr. Jany Cachové se učili poslouchat sami sebe, ale i naslouchat ostatním, sladit svůj hudební výkon se spolužáky tak, aby vytvořili kolektivní hudební dílo. Pro mnohé to nebylo vůbec jednoduché, ne všem se to podařilo. Ve škole sice bylo po čtyři dopoledne docela hlučno a rušno, ale všichni žáci odcházeli do svých tříd plni příjemných pocitů, dojmů a s dobrou náladou. Jedno odpoledne si vyzkoušely hru na tyto nástroje i některé paní učitelky a užily si příjemné chvilky.

Bylo to prostě prima.       FOTO