Šesté třídy ve Velkém světě techniky

Na tento výlet vyrazily  děti z šestých tříd pod vedením paní učitelky Fišerové a Laštuvkové.  Při cestě sem nás potkalo překvapení. V areálu Dolních Vítkovic se natáčela dětská Show U6, kde soutěžily týmy Alfa a Omega.

Pak jsme vstoupili vchodem do nově postavené budovy, kde nás všechny hned upoutal stroj s přetížením 3G. To je stroj, který se roztáčí a simuluje přetížení 3G, které zažívají např. piloti ve stíhačkách a kosmonauti. Dále se nám líbilo kino, ve kterém se promítal film Vlčí hory i vtipné divadlo vědy s hrou Let´s Go Science. To hlavní zde však je množství různých exponátů, které má každý chuť hned vyzkoušet…

Mohli jsme si pořídit i 3D fotografii, nebo třeba nabít raketu a nabít arašíd tepelnou energií tak, až vybuchne.

Ve světě techniky je i další spousta zajímavých věcí k vidění, na popsání všech by mi papír nestačil. Nejlepší je si tam zajít.  Je to perfektní zážitek. Za třídy 6. A a 6. B vřele doporučuji.

Žák 6.B třídy, Ondřej Biskup                        FOTO