Šesťáci ve Výstavní síni (6.A pondělí 23.2. a 6.B středa 25.2.)

Každý rok se snažíme s dětmi v rámci výtvarné výchovy navštívit nějakou tu výstavu s animačním programem. Letos jsme byli osloveni několikrát a vybrali jsme výstavu ve Výstavní síni na Sokolské ulici. Byla to výstava ostravské rodačky Marty Kolářové, která se řadí mezi elitu současného českého umění. Čekala nás mladá slečna, která nás upozornila na co se máme zaměřit a provedla nás výstavou. Během ní jsme si zapisovali do pracovních listů pocity, které v nás výstava nebo jednotlivé obrazy zanechaly. Celkem nás překvapily materiály, na které Marta Kolářová maluje. Byly to například staré rohožky, kusy prostěradel, autobusová sedačka, polystyren atd….

V další části jsme se usadili do kruhu a své pocity jsme si sdělovali. Byli jsme pochváleni, že umíme své pocity vyjádřit a nebojíme se toho. Po zhodnocení výstavy jsme se vrhli na ztvárnění naší představy o Ostravě. Je pravda, že s první skupinou jsme zůstali ovlivněni výstavou a naše obrázky byly často šedé a ponuré, a proto naše animátorka ve středu zvolila postup jiný a navrhla, abychom obraz, který se nám nejvíce líbil, zkusili namalovat barevněji  a veseleji. Myslím, že obě naše „výstavy“ obrázků se podařily a nakonec snad vyberou některý z našich obrázků na galerijní výstavu. FOTO                                 Mgr. L. Ševčíková