Prvňáčci v knihovně

Ve středu 27. 2. byli žáci 1. A, B třídy na své první knihovnické lekci, kde se hned v úvodu dozvěděli, jak to v knihovně chodí, které knížky jsou jim věkově nejbližší i jak jsou značeny a co všechno musí udělat pro to, aby se stali i oni právoplatnými členy místní knihovny. Zjistili, že již příští týden, 4 . – 8 . března, probíhá TÝDEN PRVŇÁČKŮ, což znamená, že se mohou během tohoto týdne přihlásit do knihovny zcela zdarma. Poslechli si poutavé čtení paní Šimonové a z rukou paní knihovnice převzali diplomy malých čtenářů včetně příručky s názvem DESATERO MALÉHO ČTENÁŘE. Při přebírání diplomů byli všichni žáci členem místního SDH postupně pasováni na čtenáře, což bylo velmi působivé, milé a pro děti zcela jistě povzbudivé.

Závěr celého knižního dopoledne pak patřil křtu nového hasičského vozu, který je už celé dva měsíce platným členem místního SDH. Děti se staly přímými účastníky křtu, který se neobešel bez šampaňského, samozřejmě nealkoholického, s příchutí borůvky. Šumivý mok tentokrát sloužil pouze k přípitku, neboť, jak se správně sluší a patří, hasičské auto musí být pokřtěno čistou pramenitou vodou a tak se i stalo. Auto bylo řádně pokřtěno, děti si nadšeně připily na jeho počest, popřály mu, aby dobře jezdilo, sloužilo a opouštělo garáže hasičské zbrojnice co nejméně. Poté byli žáci obeznámeni s provozem auta, celé si ho prohlédli a dokonce se, pod dozorem zkušených hasičů, dostali i na jeho střechu, což byl pro děti zcela jistě nevšední zážitek.

Celé dopoledne bylo velmi pěkně zorganizované a příjemné, dětem se líbilo a budou na něho ještě dlouho vzpomínat.

 

DESATERO MALÉHO ČTENÁŘE

  1. Staň se členem naší knihovny.
  2. Knihu ti zapůjčíme okamžitě a na počkání.
  3. Půjčenou knihu dobře opatruj.
  4. Nezapomeň ji do měsíce vrátit.
  5. Choď vždy včas a v označené hodiny.
  6. Zápisné je 30 Kč a platí po celý rok.
  7.  S knihou nezažiješ nudu.
  8. Smíš použít i náš počítač.
  9. Pořádáme i dny soutěží a her včetně krásných odměn.
  10. Teď už je na tobě, jak se rozhodneš a jestli k nám trefíš –

Knihovna města Ostravy

Sládečkova 90

Ostrava – Michálkovice

715 00