Malý krok pro školu, velký krok pro prvňáčky!

  • Publikováno: 15.09.2021
  • Kategorie: Aktuality

„Jaké to bude? Co mě tam čeká? Najdu si nové kamarády?“ přemítali prvňáčci před vstupem do nové, obrovské budovy velké školy. Už žádná školka a spinkání po obědě, místo hraní nastoupí čtení, psaní, počítání. Možná takto vypadalo velké těšení budoucích prvňáčků na vstup do nové životní etapy. Aby si na první den v „opravdické“ škole vzpomněli ještě po letech, připravili jsme jim slavnostní uvítání v tělocvičně školy.

Z důvodu covidových omezení jsme se nemohli v tělocvičně sejít všichni, jak jsme byli zvyklí, tedy všechny třídy, všichni učitelé a jako hosté zástupci Obecního úřadu v Michálkovicích. Druhé až deváté ročníky zahájily školní rok se svými třídními učiteli v kmenových třídách, ale noví školáci si užili svůj slavný den s celou parádou. Přece jsme je o to nemohli připravit.

Čerství školáci se pod vedením nových paní učitelek (Mgr. Věra Oršulíková a Mgr. Romana Hmilanská) usadili na lavičky. Paní ředitelka Mgr. Hana Bayerová pak děti obdarovala tričky, studentskými čepicemi a pamětními listy. Vrcholem slavnosti bylo pasování (pan místostarosta obvodu Ing. Vladimír Kozel) na rytíře a princezny první třídy. Být tak v kůži našich prvňaček, cítím se určitě jako Anna a Elsa…

Nad vším tím radostným hemžením dohlížel náš nový pan zástupce ředitele Mgr. Tomáš Fismol. S jeho výškou to pro něj nebyl žádný problém, a tak všechno proběhlo podle připraveného scénáře.

Nezbývá, než popřát novopečeným školačkám a školákům prima kamarády ve třídě, milé paní učitelky a odvahu pustit se do nové kapitoly svého života. Ať se jim dobře daří, ať rostou, prospívají, ať jsou šťastní a spokojení a veselí.

Nezapomenutelné okamžiky vítání prvňáčků zvěčnil štáb školní televize pod vedením Bc. Kristýny Špičákové.

S přispěním redaktorek školního televizního štábu ze 7.B (Aneta Burová, Eva Alagičová, Simona Žitníková a Tereza Camfrlová) sepsala Marcela Tylečková