Kouzelná Praha a její legendy

Do školy přišla nabídka, abychom se zúčastnili výletu po Praze. Zdálo se nám to jako dobrý nápad, vybrali jsme si téma a 7.11. jsme vyrazili. Vstávali jsem velmi, velmi brzo. Sraz byl na točně v 5:30 ráno! Trolejbusy jsem se dostali na hlavní nádraží a odtud jsem jeli 4 hodiny do Prahy. Nějteří spali, někteří hráli hry a někteří pořád provokovali. Cesta proběhla celkem dobře. Po příjezdu do Prahy jsem našli průvodkyni a absolvovali jsme dlóóóuhou prohlídku Prahy. Prvně jsem šli na Václavské náměstí, kde nás všechny zaujaly oživlé sochy, které vydávaly nepříjemné ptačí zvuky, ale byla to sranda. Pak jsem šli do pasáže Lucerny, na Staroměstské náměstí k orloji, na Karlův most kolem Klementina , přes Kampu k Čertovce za vodníkem, dále kolem Lenonovy stěny dál na Malou stranu. Poté co jsme v Nerudově ulici našli domovní znamení jsme se vydali do Muzea strašidel, kde jsme se vzájemně strašili.

Poté konečně nastal ten okamžik a konečně jsme dostali rozchod. Původně jsme chtěli jet na Petřín, ale vrátili jsme se do centra a v klidu si vše prošli. Poslechli jsme si umělce na Staroměstském náměstí, prohlídli malíře a jejich díla na Karlově mostě, viděli výrobu bonbónů s ochutnávkou  a hledali různé oživlé sochy ve městě. Samozřejmě nás šíleně bolely nohy a tak jsme sem tam zapadli do nějakého bistra, kde jsme se mohli osvěžit. O půl osmé večer jsme vyrazili Pendolínem zpět do Ostravy. Bylo skvěle a báječně.

             Katka Moravová                  FOTO