Jak se bubnovalo ve škole

Když jsme v pondělí vešli do školy, její prostor rozeznívaly už tlumené zvuky bubnů.  Dlouho jsme vyzvídali, co se to vlastně děje, až jsme se dozvěděli, že ve středu si půjdeme do jazykové učebny zabubnovat.

Přišla středa a my po vstupu do jazykové učebny jsme se nestačili divit. Na zemi byly různě seskládány bubny, chrastítka a všelijaké hudební nástroje. Pak nám paní učitelka Mikulská představila paní Janu, která s námi dvě hodiny probírala šamanskou hudbu a tvorbu hudebního skladatele Antonína Dvořáka.

Za ty dvě hodiny jsme si mohli zopakovat své znalosti o A. Dvořákovi, ale taky jsme si mohli zahrát na různé šamanské nástroje. Hráli jsme do rytmu a různě jsme si měnili nástroje. Šamanský buben byl žádán jen některými lidmi, ale nejžádanější byla tibetská mísa, té se nikdo nechtěl dobrovolně vzdát. Dokonce jsme i meditovali. Ne všem se to líbilo, ale bylo to velmi poučné a zajímavé.

Za 8. B Tereza Janírková a Gabriela Tomanová