Hudebna v novém – a nejen hudebna

  • Publikováno: 18.10.2021
  • Kategorie: Aktuality

Už hodně dlouho nás trápilo staré a velmi opotřebované vybavení tříd a učeben. Některé kusy nábytku pamatovaly snad i založení školy. Nejopotřebovanější byly konferenční židle v hudebně, které se rozpadaly přímo pod našimi žáky, nebo žákovské skříňky ve třídách, které šly otevřít opravdu jen silou vůle.  Žákovská knihovna se schovávala v nevzhledných hlubokých skříních, kde knihy stály nepřehledně ve dvou řadách.

O to více jsme se radovali po návratu z prázdnin, protože jsme se vrátili do nového. Čekaly nás vymalované třídy vybavené zbrusu novým nábytkem. Pryč byly skříňky různého tvaru i velikostí, o materiálu nemluvě. Nahradily je velké, objemné, otevřené policové skříně, které poskytnou žákům dostatek místa k uložení osobních věcí, např. pomůcek do výtvarné výchovy. Jednoduchá barevnost velmi světlého a tmavě hnědého dřeva působí uklidňujícím dojmem.

Výkladní skříní této proměny by se mohla stát právě hudebna, tedy učebna hudební výchovy. Letité linoleum neurčité barvy zmizelo pod sytě modrým kobercem. Na něm se jako na širém oceánu vyjímají prostorné lodě – světlé a hnědé psací stoly seřazené do U jako jachty v přístavu. V zadní části hudebny se v otevřených policových skříních nově vyjímá přehledně uspořádaná žákovská knihovna, která se nemůže dočkat, až si ruce dychtivých čtenářů vyberou z jejích polic tu správnou knihu. A tak se konečně zhmotňuje sen paní ředitelky Mgr. Hany Bayerové o multifunkční kulturní místnosti ve škole, o čtenářské dílně spojené s dílnou hudební, kde se budou prožívat napínavé příběhy, kde se bude hrát, zpívat, tančit, relaxovat….., neboť v podnětném prostředí se nám chce tvořit pěkné věci.

Za velkorysý finanční dar na vybavení školních místností děkujeme Obecnímu úřadu v Ostravě-Michálkovicích.

M. Tylečková