Ekologický klip našich sedmáků získal cenu veřejnosti

  • Publikováno: 11.05.2018
  • Kategorie: Aktuality

V březnu se dva naše žákovské týmy zapojily do filmařské soutěže „Nebuď lama, buď eco-friendly,“ kterou vyhlásilo statutární město Ostrava. Zadání měly všechny týmy stejné, natočit krátké video s ekologickou tématikou. Motivaci měli naši chlapci a děvčata rovněž nemalou. Pro školu mohli vyhrát milionovou investici do moderních technologií, pro sebe pak mohli získat tablety nebo koloběžky.

Videa se opravdu povedla, což ocenila i veřejnost, když dvě ze čtyř prvních míst obsadily právě naše týmy. Valerie, Saša, Honza, Ondřej a Václav ze 7.B dnes  na radnici města Ostravy převzali za svou snahu z rukou náměstků primátora Vladimíra Cigánka a Kateřiny Šebestové pět skvělých koloběžek.

Na hlavní cenu, o které rozhodovala porota, jsme sice nedosáhli, ale jsme rádi, že jsme opět dokázali, že naši žáci mají nejenom vztah k ekologii, ale jsou i tvořiví a šikovní.