Den dětí

Hurááá do Afriky

Netradiční oslava Dne dětí vypukla v pátek 30. 5. 2014 na Základní škole v Michálkovicích, kde se to hemžilo „černochy“, jindy žáky osmých ročníků, kteří si pod vedením svých učitelek připravili pro děti z prvního stupně dopoledne plné her a soutěží. Na pomoc jim přispěchali také „mlaďoši“ z organizace 7move Ostrava. Přinesli s sebou trampolínu, taneční koberce i autíčka. Přestože vypadaly některé disciplíny náročně – proplazit se s míčkem na lžíci tunelem, zabít strašlivého lva jediným výstřelem z luku, svrhnout co nejvíce plechovek oštěpem či pokořit labyrint – slavila většina žáků úspěch. Soutěžní atmosféra zlákala i vyučující. Při souboji na tanečních kobercích se pořádně zapotili. Na tento den budou všichni dlouho vzpomínat. Nebo ne? To se uvidí příští rok.

FOTO