Badatelský víkend 3.-6.6.2022

  • Publikováno: 13.06.2022
  • Kategorie: Třídy

Badatelský víkend Bílá 3.-6.6.2022

V rámci péče o nadané žáky jsme se jeli na Badatelský víkend organizovaný Gymnáziem Olgy Havlové. Byli vybráni čtyři žáci z 8.-9.ročníků, kteří naši školu zastupovali. Během víkendu si kluci vyzkoušeli měření různými přístroji a to v řece i na souši. Procvičili si znalosti z fyziky a přírodopisu při měření rychlosti proudu vody, složení vody nebo určování léčivých rostlin. Dále jsme dostali za úkol prozkoumat fyzikářovu KPZ, která obsahovala různé předměty, kterými šlo provést pokusy. Procvičili jsme si magnetismus, zapojení obvodu nebo Archimédův zákon. Vše jsme museli zpracovat do prezentace a prezentovat před ostatními. Dokonce jsme získali i ocenění, což nám udělalo radost.

Děkujeme pořadatelům a těšíme se na další podobnou akci.

fotky