ADRA – naše cesta a další zážitky

            Když jsme se s Veronikou Prieložnou dozvěděly, že jsme s našimi vytvořenými plakáty v soutěži pořádané ADROU vyhrály v naší kategorii a že pojedeme do Prahy na celostátní slavnostní vyhlášení, nemohly jsme tomu uvěřit.  Po podzimních prázdninách jsme vlakem kolem páté hodiny ráno spolu s paní učitelkou Hrtusovou vyrazily. „Přece jen – Praha, to bude super,“ říkaly jsme si. Takže s sebou spoustu věcí a hlavně šaty. Čím víc jsme se tomu místu blížily, tím víc jsme byly plné očekávání. Najednou jsme se ocitly v menší kavárně, kde byla všechna díla vystavena. Ostatní oceněné děti tam byly oblečené normálně v riflích. Začaly jsme se cítit ve svých tmavých šatech a botách na podpatku trošku trapně. Po vyhlášení nám bylo k dispozici pohoštění. Na výběr zde byly skleničky s mrkví, červenou a bílou řepou, cizrnová pomazánka a jablečný dezert.

Poté jsme měli jako program exkurzi ve studiu Barrandov. Tam jsme viděly různé zajímavé věci, pořídili jsme spoustu vydařených fotek. Vše se zdálo být v pořádku, než jsme dorazili do místnosti, kde byly vystaveny kostýmy a klobouky z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Dostali jsme prostor ke zkoušení klobouků. Do oka mi padl ten největší klobouk-bílý klobouk macechy Popelky. A samozřejmě, jak jinak, na ten jediný se nesmělo sahat. Brala jsem to s humorem. Po prohlídce kostýmů jsme viděli kulisy k historickým filmům, zejména k seriálu Borgia.

Zpáteční cestu jsme odpočívaly a povídaly si. Celý den se nám moc líbil a jsme rády za tyto nové vzpomínky.

Kristýna Hudečková a Veronika Príeložná