Ze sportu

Ve středu dne 20. 3. 2013 se v tělocvičně naší školy konala pro žáky 2. stupně beseda „OVOV – Odznak všestrannosti olympijských vítězů“.

Pozvání přijal mnohonásobný reprezentant v hodu diskem, trojnásobný mistr Evropy a mistr světa v Helsinkách v roce 1983, sportovní manažer odznaku všestrannosti, pan Gejza Valent.

Cílem OVOV je zapojit do sportu co nejvíce žáků, nepodléhat pohodlí a zařadit sport do každodenního života.

V úvodu nás pan Gejza Valent seznámil se svojí sportovní kariérou, ukázal své získané medaile a trofeje a zdůraznil význam pohybu.

Pak vyzval žáky, kteří si mohli vyzkoušet některé disciplíny OVOV (např. švihadlo za minutu, kliky či sedy lehy). Pro sportovní dobrovolníky měl sladkou odměnu.

V druhé části besedy pan Gejza Valent odpovídal žákům na jejich dotazy a věřte, nebylo jich málo.

Na závěr byla autogramiáda. Zájemcům věnoval svou fotku s podpisem.

Beseda byla velmi zajímavá a určitě bude žáky ke sportu motivovat.

Foto: OVOV