Soutěž – Adra

Naše škola se celoročně zapojuje do výtvarných, ale také literárních soutěží. Jednou z nich byla počátkem tohoto školního roku soutěž pořádaná mezinárodní humanitární společností ADRA. Letošní téma znělo – Opravdový svět.

Na tomto tématu pracovali žáci osmé třídy a deváťáci; jejich úkolem bylo zpracovat jej výtvarně (například ve formě fotopříběhu, komiksu anebo plakátu), poté pomocí počítačových programů jej převáděli do elektronické podoby a následně k němu přiložili textovou část, která měla popsat průběh zhotovování výtvarné části projektu. Do finále pak byly po školním kole odeslány pouze dvě práce. Na prvním místě se nakonec umístila Kristýna Hudečková společně s Veronikou Prieložnou z 9. B třídy. Svou vítěznou cenu si pojedou vyzvednout do Prahy, součástí výhry je také prohlídka barrandovských filmových ateliérů.

Aneta Kovářová