Naši prvňáčci

Co dělají naši prvňáčci?

Uplynuly skoro tři měsíce školního roku, první třídní schůzky jsou za námi a před školou prořídly řady rodičů, kteří doprovázeli své ratolesti, žáky prvních tříd, každodenně do školy a zpět. Z jejich dětí jsou už skoro samostatní školáci, kteří se stali součástí života naší školy. Kromě vyučování se zapojili do činností ve školní družině, někteří navštěvují různé kroužky, zpívají ve školním pěveckém sboru. Na hodnocení jejich práce je ještě brzy, jak pracovali celého půl roku, to se dozvědí až v pololetí, ale zeptali jsme se jich, jak se jim v naší škole líbí, co je nejvíce baví a co naopak nemají rádi. Nejdříve jsem se zeptali ve třídě I.B. Tady jsou některé odpovědi.

Barunka: ,,Baví mě psaní a tělocvik a čtení, nerada chodím venku, ale do lesa jo.“ Terezka: „ Líbí se mi, když čteme, tělocvik, když paní učitelka čte pohádky, ráda maluji postavy, nelíbí se mi, když děcka křičí.“ Péťa : ,, Nejvíce se mi líbí matematika, tělocvik, nelíbí se mi, když děcka neposlouchají a lítají po chodbě.“ Vilém: ,, Tělocvik a hlavně přestávky. Nelíbí se mi, když děcka hodně řvou.“ Podobné to bylo i ve třídě I.A, i když zde zvítězily jednoznačně přestávky. Zuzka: ,, Moc se mi nelíbí učení, baví mě kreslení a hlavně přestávky. Vojta: ,,Baví mě čtení, rád si čtu sám, a taky přestávky.“ David: ,,Nelíbí se mi, když děti o přestávkách křičí, ale přestávky se mi líbí a taky rád zpívám a čtu.“ Karolínka: ,,Líbí se mi, jak si hraju a taky přestávky, učení se mi moc nelíbí, ale kreslení mě baví.“ Tak to byl malý vzorek názorů dětí po čtvrt roce práce. Mají před sebou ještě mnoho úkolů, zazpívaných písniček a nakreslených obrázků, ale jeden veliký úkol některé z nich čeká už po novém roce, kdy se budou podílet společně se svými staršími spolužáky na přípravě Pohádkového dne /Den otevřených dveří/ pro své budoucí kamarády, budoucí prvňáčky. Bude záležet i na nich, kolik nových kamarádů školáčků nastoupí v dalším školním roce do naší školy.