Z USA do Michálkovic

  • Publikováno: 05.12.2017
  • Kategorie: Aktuality

V úterý 5. prosince 2017 do naší školy zavítal hudebník Radim Zenkl,  syn  hudebního teoretika a profesora na Pedagogické fakultě Ostravské university, Luďka Zenkla.

Radim žije již přes dvacet pět let v USA a koncertuje po celém světě jako sólista na mandolínu a různé flétny. Vynalezl vlastní styl hry na mandolínu (tzv. ‘Zenkl style’), bývá častým hostem významných světových hudebních institucí jako např. Berklee School of Music v Bostonu, USA nebo Sibelius Academy v Helsinkách. Každý rok také navštěvuje Českou republiku.

Kromě večerních koncertů pro dospělé, představuje také velmi zajímavý program pro školy, ve kterém seznamuje žáky s netradičními strunnými i dechovými nástroji z různých koutů světa.

Ve třech hudebních blocích se postupně představil i michálkovickým žákům a sklidil ode všech zasloužený potlesk. Předvedl ukázky hry na nosní flétnu z Havaje, kenu z Peru, africký kravský roh, ditzi z Číny, australské didgeridoo, českou koncovku a svůj koncert zakončil hrou na fujaru a zpěvem slovenské koledy. Jeho koncert byl obohacením vzdělání nejen v hudbě, ale i v zeměpisu, a netradičním zpestřením předvánočního času.

Mgr. Taťána Mikulská

C:\WEB\Foto\Zenkl\Zenkl (10).JPG

C:\WEB\Foto\Zenkl\Zenkl (12).JPG

FOTO