Z.A.D.E.K. a náš výlet „8 v tahu“

Hurá výlet….

Letos jsme si domluvili trochu jiný výlet. ZOO a hrady jsme už navštívili a chtělo to něco zábavného. Využili jsme kontaktu na organizaci Z.A.D.E.K., která se zabývá zážitky. A zážitek to byl.

Do poslední chvíle jsme nevěděli co se bude dít. Dokonce i místo se několikrát měnilo. Ani paní učitelka vlastně netušila program, jen to, že to bude „dobrodrůžo“.

Přijeli jsme na konečnou tramvají -Vřesinskou, kde jsme čekali na instrukce… dlouho nic. Počali jsme být nevrlí a nervózní. Najednou přišla zpráva o tom že se máme vypravit na blízkou benzinu, kde jsme si pod heslem:“20dg vajíčkové pomazánky“, vyzvedli mapu. Podle mapy někteří lační rychlíci vyrazili ulicemi vpřed. Vyznačená trasa nás dovedla až k Porubské Myslivně, kde už na nás čekali kluci ze společnosti Z.A.D.E.K. Prvně jsme stanovovali pravidla…. Někteří z nás byli značně znudění a čekali, kdy UŽ to konečně vypukne… a vypuklo…. První aktivita byla o zjištění informací o svých spolužácích. Poté měl nastat náš HRŮZNÝ SEN. Dostali jsme šátky na oči a vydali se, spojeni ve 40ti nožku skrz les. Když jsme dorazili na místo, dozvěděli jsme se, že jsme zapojeni do MasterChef Česko. Začali jsme bojovat o suroviny a vodu k přípravě oběda ve dvou skupinách, rozdělených dle triček, které jsme k tomu dostali…. pardon, ne trička… zástěry. Nebyla to však jednoduchá aktivita. Většina z nás neměla zkušenost s vařením v kotlíku a vůbec, jak takový kotlík zavěsit nad ohniště. Tohoto úkolu se ujala z každé skupiny jedna dvojice. Zbývající členové skupin  se rozdělili do dvojic, kdy jeden musel být opět šátkem oslepen a splnit po cestě úkoly- slacklain a střelba, a tím si zasloužit vodu k vaření. Na dalším stanovišti bylo možno získat koření a další ingredience  pro ochucení bramborového guláše. Po nanošení dostatečného množství vody se začalo vařit…. Někteří vařili poprvé, ale samostatně jsme nevěděli jak na to. Odbornými poradci nám byly paní učitelky. Guláše se vyvedly, samotné nás překvapilo, že se to dalo i jíst. Porotě jsme však měli za úkol tyto skvělé dobroty také naservírovat. Pojali jsme to luxusně… Jedna skupina dokonce vymyslela servírování v paprice, což bylo velmi originální. No a už stačilo pozvat porotu ke stolu a svůj výtvor náležitě představit. Uf… a pak hurá do jídla. Aby nám dobře trávilo, dostali jsme od organizátorů zpěvníky a s kytarou u dohasínajících ohňů jsme si zazpívali pár písniček. Následovaly disciplíny, které nadchly hlavně naše bojovné kluky, a to střelby z různých zbraní. Nikdo nebyl zabit, sbalili jsme tedy kuchyň a vyrazili zpět k Myslivně. Tady nás čekalo osvěžení v podobě nanuku a …. vodní disciplína. Naplnit děrovanou trubku po okraj vyžádalo spoustu spolupráce. Fotky vás určitě pobaví. No a pak shrnutí dne a poslední hra… probíhání pod lanem – švihadlem… po dvojicích to šlo, po čtveřicích…taky, ale pak organizátoři přitvrdili a museli jsme proběhnout na dvě skupiny- holky, kluci a nakonec….. všichni najednou… a bez chyb… byl to opravdu super strávený den.

….. A PROČ ??????? ……

………………………..PROTOŽE MÁM ZASE SUPER TŘÍDU, KTERÁ JE PRO KAŽDOU SRANDU A UMÍ SI TO UŽÍT…. Moc jim za to děkuji a musím říct, že i organizátoři chválili, že takový kolektiv se málokde vidí….

tak pojďte se podívat na fotky…. FOTO ZDE

video