Učivo od 22.4. do 29.4.2020

Dobrý den děti a rodiče. Opět Vás po týdnu všechny zdravím a rodičům děkuji za trpělivost a práci, kterou Vám věnují při přípravě do školy. Všem jsem posílala email, na který mi prosím odpovězte nejpozději do čtvrtka 23.4.2020. Děkuji. A teď k dalšímu učivu:

ČJ – Vyjmenovaná slova po V:

Projděte si rozdíly v psaní a významu slov:

vy – ví, výška – vížka, výr – vír, výry – víry (uč. str. 104, nahoře – opište si do sešitu 4 růžové a 4 modré věty)

vyjí – vijí, výt – vít, výská – víska ( uč. str. 107, opište si do sešitu 3 růžové a 3 modré věty)

Ústně si projděte a zdůvodněte pravopis ve cv. 3 a, b na str. 106 a cv. 5 a, b na str. 108

PS si vypracujte str. 24 – 26

Stále si opakujte a procvičujte všechna vyjmenovaná slova, která jsme se už učili (B,L,M,P,S,V)

Něco pro zábavné procvičování:

PÍS – Opakování tiskacích písmen (str. 31)

ČÍT – Moudrý zlatník (Božena Němcová) str. 106 – hlasité čtení, pak zkus mamince svými slovy pohádku vypravovat. Nezapomeňte číst vámi vybranou knihu, tak jak jsme se domluvili. Po příchodu do školy budeme dělat vyprávění o knize.

MA – Pamětné sčítání ( opakování a doplnění)

str.33, cv. 1,2,3 (ústně)

str.34, cv. 5,8 (ústně)

Řešení slov. úloh str. 33, cv. 4 a str. 34, cv. 6,7,9,10

MA – Pamětné odčítání (opakování a doplnění)

str. 40, cv. 1,2,3 (ústně)

str. 41, cv. 5,7 (ústně)

Řešení slov. úloh str. 41, cv. 8,9,10

Něco pro zábavné procvičování:

PRV – Živočichové podle druhu potravy ( zápis do sešitu)

1. BÝLOŽRAVCI – živí se rostlinnou potravou (ovce, koza, zajíc, jelen)
  2. MASOŽRAVCI – živí se živočišnou potravou (masem): šelmy = masožraví savci (vlk, liška), dravci = masožraví ptáci (orel, káně), dravé ryby = masožravé ryby (štika, sumec), hmyzožravci = živí se hmyzem (krtek, vlaštovka)
  3. VŠEŽRAVCI – živí se rostlinnou i živočišnou potravou (prase, husa, kachna)

V uč. str. 61 si přečtěte a prohlédněte obrázky. Do sešitu si ke každé skupině živočichů nakreslete 1 zástupce.

V PS si vypracujte na str. 53, cv. 3

Býložravci                                              Masožravci                                                   Všežravci

Mějte se pěkně a všem přeji dobré zdraví. Blanka Zmítková