Učivo od 1.4. – do 8.4.

Milé děti, vážení rodiče,

je za námi další týden a já věřím, že to není pro vás lehké, když se musíte takhle učit na dálku, ale věřte, že bude brzo lépe a opět se setkáme ve školních lavicích. Nechci po vás,abyste se učili 24 hodin denně ale přesto si opakujte učivo, které jsme již probrali ve škole a přitom něco nového se naučili. co nezvládnete, nevadí, vše budeme ještě ve škole opakovat.

ČESKÝ JAZYK

1.Opakujte si všechna podstatná jména a jejich vzory, včetně skloňování.

2.Pracovní sešit – doplň na str.34 cv,a,b,c ,e – procvičíte si , co jste se naučili

3.Přečtěte si shrnutí o podstatných jménech – str.113 – učebnice

4.Do školního sešitu – učebnice str.115 napište růžový rámeček.Učili jme se už co je podmět a přísudek.Víte, že podmět podtrhujeme rovnou čárou a přísudek vlnovkou. Na podmět se ptáme Kdo, co? na přísudek Co?

cv. 1.str 115 – si ústně zkuste vyhledat základní skladební dvojice, zkuste se na ně zeptat, pádovými otázkami.tohle jste už dělali ve 3.třídě

cv.3 str.116 – ústně

cv5. str.116 – do školního sešitu napsat základní skladební dvojice.

Čítanka- opakuj si báseň ze str.109

Články od str.110 – 114

Referát už máte všichni určitě napsaný a proto začněte číst další knihu, bude to další referát, který bude v tomto školním roce poslední a odevzdáte mi ho až nastoupíte opět do školy.

MATEMATIKA

Matematika č. 3

MILION

1.přečtěte si cvičení 1.str.3

cv.2 str.3 – porovnej čísla – do školního sešitu

cv. 3.str.3 – školní sešit

cv. 7.str.4 -školní sešit

cv,12.str.4 – školní sešit

cv.16. str.5 – školní sešit

cv.19.str.5 – školní sešit.

opět jsou to příklady na zopakování, nic co byste nevěděli.Převody, porovnávání, dělení, to vše už zvládnete na jedničku.

GEOMETRIE

1.Zopakujte si vzoreček pro obvod obdélníku

cv.4,5.str 51 – modrá učebnice.Nezapomeňte na náčrt, vzoreček, výpočet, odpověď-tak jak jsme se učili všechny slovní úlohy.- do sešitu geometrie

2.Pak si napište nový nadpis – Obvod čtverce str.52

víš že čtverec má 4 strany stejně dlouhé. Zapište si růžový rámeček a vzorec pro obvod čtverce

o = a+a+a+a

o =4.a

Zkuste si procvičit na příkladech

cv. 2,3/str.52

PŘÍRODOVĚDA

1.Zopakujte si učivo, které s pro vás už není nové -rostliny a jejich živočichové na louce od str.70 – 73

2.Přečtěte si na str.74 zelený rámeček – a odpovězte si na otázky 1, 2, 3, 4, 5

3.Nezapomeňte na svůj herbář, který si už určitě tvoříte krásnými bylinami, podle návodu cv.4/str.38

VLASTIVĚDA

1.Zopakujte si učivo Lucenburkové na českém trůnu, Gotiku a Jak žili lidé ve Středověku.od str.30 -34

2.Opakujte si testy str.21, 26, 29, 35 -tím si hodně zopakujete.

3.Přečtěte si na str.36 – 37 -v učebnici – V době husitských válek. Pro vás je podstatné jen tlustě vytištěné. Ústně si zodpovězte na otázky ve žlutém rámečku cv.37.

Výpisky jsem vypracovala, učte se z knihy.

Věřím, že jste děti šikovné a vše zvládnete.Pokud se vám bude zdát něco nejasného napište mi, nebo zavolejte. Snažím se abyste si to doma procvičovali a až se uvidíme, znovu si to zopakujeme. Mějte se hezky a za týden se opět  na  Vás těší Pavla Lišková