Učivo 5. B

Ahoj děcka, zítra mi končí nesmysluplná karanténa, nikoho jsem nenakazila, ani neohrozila, bohužel, paní doktorka vyhodnotila mé nachlazení velmi hekticky, rovněž jako vedení naší školy. Buďte rádi, že nemáte urážlivou učitelku. Problém je, že jsem nemohla jít do školy a vzít si potřebné učebnice a pracovní sešity a také jiné materiály. Radostná zpráva je, že možná nastoupíme do školy v půli května a budeme mít prázdniny 2 měsíce. Aby vše bylo jednodušší, posílám vám svůj mail: evelina.p@centrum.cz, rovněž jsem na What shappu. Učte se, přeposílá vám odkazy, kde si učivo můžete procvičovat.

http://www.logosik.cz/       http://www.vyukovematerialy.eu/index.php,      http://www.skolazvesela.cz/       www.skolakov.cz    www.umimecesky.cz

V učitelské poště jsem dostala zprávu – Hledej pramen vody, že soutěž nadále pokračuje. Našla jsem v mobilu starou fotku, mohu ji poslat na Pramen vody. Bude to náročné, napište mi, zda chce někdo z vás pokračovat. Mailová adresa je  www.hledejpramenvody.cz

Jak vám jdou desetinná čísla, skončili jste na straně 40? Pokračujte od strany 41/ písemně c. 7a, b, c, procvičte si jednotky míry, cv. 8,9,10 si udělejte pro zábavu, cv. 11, 13 do sešitu a dělení si zopakujte pro sebe, ověřte na kalkulačce. Porovnávání desetinných čísel- přečtěte si a s rodiči proberte. St. 43/ 6 a 7 pro sebe, rozklad čísel do sešitu – umíte z učebnice 1.díl. 9 a 10 procvičte, 11 vypracujte pro sebe, cv. 12, 13, 14, 15 do sešitu. G – nezadávám.

PS – mám ve škole, procvičuj si sám, sama učivo- až se budeš nudit(cha,cha) vím, že toho máte strašně hodně

Český jazyk- nemám učebnici, buď sami, anebo s rodiči alespoň písemně denně udělejte opis, také brácha či sestra ať vám nadiktuje diktát.

Skloňování přídavných jmen měkkých – PS str. 14 /1, 2, 3. Celou str. 15 – procvičování, 16/ 2, 3, 4. přidejte str. 17/6 a, b důležité učivo v pravopisu – slovotvorný základ končí n a připojíme přípony -ný, – ní dochází ke zdvojení hlásek. Jestliže ke slovotvornému základu, který končí na n – připojíme i, zůstává pouze jedno n.

ČT- nemám učebnici, v čítance pokračujte, kde jsme skončili – článek o objevu léku na vzteklinu, ve volném čase čtěte.

SL – Popis – popiš svou osobu, jaké máš vlasy, oči, ústa, výška, jaké oblečení rád(a) nosíš, co ti chutná, co tě rozveselí, rozpláče, jakou máš představu o svém budoucím životě, atd.

Vv- namaluj oblíbenou květinu, Pracovní činnosti – na velikonoce vyrob velikonoční ozdobu, můžeš vyfotit a zaslat na Whatsapp, anebo nechat v mobilu.

Pokud nebudete stíhat, napište, budu se řídit dle vašich možností.

Ahoj, mějte se dobře, myslí na vás EP.