Tajemná substance a Linoryt

Pro velký úspěch jsme opět vyrazili do Světa techniky, kde nás čekaly dva výukové programy.

V jednom z nich jsem se ocitli na dvoře císaře Rudolfa II. a průvodce a hlavního rádce při odhalování tajemné substance nám dělal Tadeáš Hájek z Hájku. Spousta z nás si díky této cvičné alchymii uvědomila, že i chemie může být zábavná, přestože i zde se dá velice snadno chybovat (karamelizovaný cukr začne hořet, že hoši?… a pozorně čti, co kam patří, bo nasypat cukr do zkumavky, kterou dám nad kahan, taky není nejlepší nápad, že děvčata?)

PŘIPOMÍNKA

Ve druhé části jsme si zkusili grafickou techniku tisku, kdy jsme si nejprve přichystali obrázek, který jsme přenesli na lino, pomocí rydel vyryli, natřeli barvou (někteří několikrát), překlopili na papír, pomocí lisu vytiskli a nechali uschnout. I toto jsme zvládli skoro bez úrazu a hlavně se spoustou zábavy.

FOTO