Stínování v Nizozemsku

  • Publikováno: 08.12.2015
  • Kategorie: Aktuality

V listopadovém týdnu (22.-27.11. 2015) se 3 učitelky z naší školy (Lucie Laštuvková, Jana Muchová a Silvie Hillová) účastnily zahraničně – pracovní stáže v Nizozemsku, financované z fondu Evropské unie. Základem této stáže byla návštěva bilingvního lycea v malém městečku Doorn, nedaleko Utrechtu. V něm jsme měli možnost nahlédnout do úplně jiného školního světa vybaveného velmi moderními pomůckami, více učiteli ve vyučování, perfektní znalostí angličtiny všech účastníků i třeba výukou výrazně zaměřenou na domácích úkolech žáků i jejich celkově větší samostatností.  Zároveň jsme se však shodly, že naše školství na tom není vůbec špatně. Naši učitelé jsou v hodinách mnohem aktivnější, vymýšlejí pro své žáky spousty různorodých aktivit i akcí aj. O tom se na námi navštívené škole mohlo ve většině shlédnutých hodin žákům jen zdát….

Na závěr se hodí dodat přísloví z knihy Talmud: „Mnohému jsem se naučil u svých učitelů, ještě více u svých druhů, ale nejvíce u svých žáků.“      FOTO

Lucie Laštuvková