STANISLAV KOLÍBAL a žáci 5. A a 5. B

  • Publikováno: 20.12.2015
  • Kategorie: Aktuality

Ve dnech 15. a 17. 12. jsme navštívili Dům umění a v něm výstavu S. Kolíbala pocházejícího z Orlové. Tento sochař a výtvarník se věnuje konceptuálnímu umění, které vzniklo v polovině 60. let v různých podobách. Různé podoby měly i jeho díla. Mohli jsme vidět sošky (torza), kresby či reliéfy, které nás většinou velmi upoutaly.

Děti si prošly výstavu pod vedením lektorky přímo z Domu umění, která je upozornila na souvislosti děl s autorovým životem a vnímáním umění.  Po téměř hodinové prohlídce, se děti dostaly také k samotné tvorbě reliéfu. Dostali k dispozici vyřezané kruhy, čtverce a jiné geometrické obrazce, které se v autorových dílech často objevují a sami si zkusili vytvořit „umělecké dílo“. Dílka to byla zdařilá, plná fantazie a propojení se samotnou výstavou. Rozhodně se podívejte na fotogalerii.

FOTO