Správné odpovědi – sloh (od 18. 3. do 25. 3.)

Dobrý den, posílám ještě správné odpovědi k zadaným slohovým cvičením.

Učebnice:

  1. str. 133 cv. 4: a) rozdělávání ohně, b) se ozvalo, byla obtočena, se pohybovalo, se otáčelo, bylo zasazeno, přitlačoval, se zavrtávala, držel, křikl: „Pospěš si! Dřevo se už zahřívá, za chvilku to chytne!“, slyšel, supěl, se zablesklo, se sehnul, foukal, vyprskla, vzplanul, c) vřeteno z tvrdého dřeva, rýhovaný výleček, tětiva luku, dřevěný rám, špice, troud, d) vřeteno – hůlka sloužící ke spřádání příze, e) troud – je materiál, který je tak suchý, že jej lze snadno zapálit odraženou jiskrou z křesadla či žhnoucím uhlíkem získaným třením dřev.
  2. str. 133 cv. 5: b) rozsekáme, orestujeme, přidáme, osmažíme, zesklovatí, přisypeme, zamícháme, vaříme, c) suroviny a jejich množství, d) podle nezvyklých surovin: chilli papričky, rýže basmati, koriandr, kešu oříšky, zbytek individuální