Školní výlet 6. A a 6. B

  • Publikováno: 20.06.2017
  • Kategorie: Aktuality

Tak se rok s rokem sešel a je tady výletů čas. Škaredé počasí jsme nechali v Ostravě a vyrazili na Helfštýn. Letos jsme si tedy vybrali něco z historie a trochu toho adrenalinu. Původně jsme měli jet sami, tedy 6. A, ale nakonec se k nám přidala ještě 6. B.

 Autobus nás dovezl na parkoviště přímo pod Helfštýn, a tady jsme se rozdělili na dvě části. Áčko šlo na prohlídku hradu s průvodcem a Béčko do lanového parku, no a pak jsme se prohodili….

Prohlídka hradu byla úžasná. Pan průvodce to pojal opravdu svědomitě, a představil nám hrad velmi zajímavě popsal tak, aby nás to bavilo. Povídal nám o různých způsobech jak dobýt hrad, proč je vlastně předhradí, jaké zbraně se používaly, a nakonec nám ukázal expozici kovářských výrobků. Prohlídku hradu jsme ukončili v rekonstruované věži, ze které byl úžasný výhled.

No a pak hurá do lanového parku. Čekalo nás lanové bludiště, střelba z luku a trampolína. Z lanového bludiště jsme některé museli zachraňovat, neboť některé překážky vyžadovaly hodně zručnosti a ohebnosti. Některé jsme však nemohli vůbec dostat dolů.

Výlet se nám vydařil a moc se nám líbilo ☺

Mgr. Ludmila Ševčíková

FOTO – 6.A

FOTO – 6.B