Školní výlet 4. A, B

  • Publikováno: 07.06.2016
  • Kategorie: Aktuality

V pátek 27. května 2016 jsme vyrazili společně na výlet. Vyjeli jsme si do Teplic nad Bečvou. Sluníčko svítilo a den se nám vydařil. Bylo nás celkem 39 dětí a k tomu tři paní učitelky.

Do Teplic nad Bečvou jsme jeli vlakem a cesta trvala asi hodinu. Jen co jsme vystoupili v cílové zastávce, vyrazili jsme na výšlap k Hranické propasti a u toho plnili zadané úkoly. Museli jsme zodpovědět 30 otázek. Odpovědi jsme hledali na zdejších tabulích. Odměnou za naši píli nám byl krásný pohled do propasti. Mnoho žáků bylo překvapeno, jak moc byla hluboká. Asi to nečekali.

Hledali jsme i netopýry, ale moc se nám nedařilo. Někteří měli štěstí a viděli alespoň malé dravce hnízdící na jejích stěnách.

Po zhlédnutí propasti jsme se odebrali k Zbrašovským aragonitovým jeskyním, které byly opravdu nádherné. Všem doporučuji se jít podívat. Neodolali jsme ani místní kyselce. Mnozí z nás si ji odvezli v lahvích domů, aby přivezli rodičům taky něco pro zdraví.

Dočkali jsme se i kýženého rozchodu. Když paní učitelka zavelela, že máme chvíli volno, vyrazili jsme na nákupy do místních stánků a utratili všechny peníze. I to k výletu patří.

Pak nás čekala cesta domů, která se trochu protáhla. Vlak v Hranicích na Moravě měl zpoždění, a tak jsme přijeli do Ostravy asi s hodinovým zpožděním. Byli jsme unavení, ale spokojení. Paní učitelky nás s láskou předaly rodičům a my vůbec neprotestovali.

Den jsme si hodně užili a budeme na něho rádi vzpomínat.                                                   Adéla Adamcová

FOTO