Školní cesta nás zavedla až do Itálie

  • Publikováno: 12.04.2016
  • Kategorie: Aktuality

Na konci března jsme byli v Itálii. Jelikož jsou dvě hodiny na takový výlet málo, museli jsme se trochu přizpůsobit. Rozdělili jsme se teda do dvojic, zpracovali projekty na téma související s turismem této země. Mezi vybranými tématy byly například: „Italská kuchyně a kulinářská turistika“, „Ostrov mafiánů – Sicílie a ostrov potápěčů Sardinie“ , „Benátky na vodě i ve vodě“, „Řím-město měst“,, Neapol-město sopky a Florencie-kolébka renesance“,“Italské Alpy“ či „Sportovní Itálie“ a další.

Úkol spočíval ve vypracování papírové verze projektu formátu A2 a pozdější, ale už dobrovolné, Powerpointové prezentace. Celé své dílo pak každá skupinka odprezentovala před třídou. Za celou práci mohla dvojice dostat až pět známek.

Náš krátký výlet jsme si, myslím, všichni užili. Ve fotogalerii posuďte sami, jak se nám projekty povedly.

Žákyně 9.A třídy, Barbora Šrámková           FOTO

Ve školní fotogalerii si můžete prohlédnout  i výsledky prací zeměpisných projektů v dalších třídách (7.A, 8.A, 8. B a 9.B) …..