Škola v přírodě – výlet do Jeseníku

V sobotu jsme naplánovaly výlet do lázeňského města Jeseník vlakem ze Zlatých Hor.

Po vystoupení z vlaku nás čekala cesta necesta –  „pochod k naučné stezce Vincenze Priessnitze“a do balneoparku. Zde si děti vyzkoušely přírodní procedury jako je např. Priessnitzova lavička, kde seděly
a komíhaly nohama ve vodě, ve větším bazénku chodily s nohama ponořenýma do půli stehen a vyzkoušely si i kádě na zvýšeném podstavci pro koupel rukou. Pak se vyhřály na sluníčku, které nám tento den přálo do sytosti. Následovala procházka k několika pramenům s ochutnávkou pramenité vody a nechybělo ani dovádění na dětském hřišti. Nakonec se děti občerstvily v místní cukrárně.

Vydováděné a plné zážitků se děti vracely zpátky na nádraží a těšily se na chutnou večeři.

Mgr. Zuzana Piščáková

 

FOTO