Projektový týden (22. 10. – 26. 10.)

Milí rodiče, žáci 5. A,

na týden před podzimními prázdninami naplánovala paní ředitelka spolu s vyučujícími projektový týden na oslavu 100 let od založení ČSR. Žáci 5. A dostali za úkol T. G. Masaryka a rok 1918. Minulý týden jsme dali dohromady nápady. Prosím o donesení materiálů, popř. zaslání na můj email: hochmanova@zsmichalkovice.cz.

1. Mapa ČSR s obrázky míst, která byla pojmenována podle T. G. M. (Samuel s Patrikem si vytisknou obrys bývalého ČSR, budeme překreslovat na větší papír, Robin s Alexem vyhledají a zašlou obrázky míst, která byla pojmenována podle Masaryka, samozřejmě ne všechny, stačí ty nejznámější a nejzajímavější)
  2. Busta T. G. M. z profilu (sochat z ytongu budu já spolu s Martinem, malovat temperami budou Natálie Sý. a Tereza Be.)
  3. Rok 1918 a iniciály T. G. M. (nasbírat ploché kameny na rok 1918, budou pomalovány trikolorou, zaslat obrázky T. G. M., kterými budou polepeny iniciály – Tereza Bu., Tereza P., Anna)
  4. Rozhovor s T. G. M. (Dominik a Tobiáš, jeden obličej pana prezidenta jako maska, dále min. 10 otázek a odpovědí, jak základní údaje, tak klidně perličky)
  5. Citáty/výroky T. G. M. (Natálie H. a Petra)
  6. 3 nejoblíbenější písně T. G. M. (Gabriela, Nela – přinést si text písně, poté budeme překreslovat)