Projekt Volby- 9. B

  • Publikováno: 08.12.2015
  • Kategorie: Aktuality

Když nám paní učitelka Laštuvková letos řekla, že v občanské výchově budeme probírat téma „volby“, mysleli jsme si, že to bude spousta papírů, zápisů a povídání, při kterém se paní učitelka bude snažit do nás dostat alespoň pár informací. Více splést jsme se ale nemohli! Po tradičním nadpisu v sešitě nám bylo sděleno, že ve skupinách zpracujeme volební transparent na téma „Budoucnost Ostravy“ s osmi návrhy řešení k tohoto tématu s tím, že na konci projektu si práce obhájíme a vyhodnotíme v třídních volbách.

Celý měsíc jsme v hodinách OV pilně pracovali, aby náš transparent byl co nejlepší. Měsíc uběhl jako voda a nadešly „volby“. Nejdříve jsme sehráli předvolební kampaň. Představili jsme svou politickou stranu, hlavní témata, za které naše strana ve volbách bojuje a stručně popsali, proč naši stranu volit. Nechyběly samozřejmě ani zvídavé dotazy našich spolužáků. Až toto splnily všechny strany, mohlo se hlasovat.

Nejdříve jsme hodnotil ústní výstup skupiny a schopnost reagovat na dotazy. Poté jsme zhodnotili i vzhled transparentu. Každou z kategorií vyhrála jiná skupina. Nejdůležitější však bylo, že jsme si všichni tuto aktivitu užili a odnesli si z ní velmi dobré známky.

   FOTO                                                                                Tereza Janírková, IX. B