Projekt Edison již potřetí

  • Publikováno: 09.06.2016
  • Kategorie: Aktuality

 

V týdnu od 23. do 27. května opět zavítali do naší školy návštěvníci ze zahraničí. V rámci mezinárodního projektu Edison jsme mohli přivítat 6 studentů vysokých škol z různých zemí světa.

Naši „Edisoni“ byli  Khatia z Gruzie, Nurzat z Kyrgyzstánu, Mathew a Xinyi z  Hong–Kongu, Megan ze Singapuru a Mohak z  Indie. Aby se v naší škole neztratili, dostal každý Edison svého „Buddyho“ neboli průvodce, kterými byli vybraní žáci 9. tříd. Průvodci pomáhali Edisonům také s překladem v nižších ročnících, kde děti s angličtinou teprve začínají nebo se ji ještě neučí.

Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí nejen o zemích, ze kterých „Edisoni“ pocházejí, ale rovněž o nich samotných nebo o způsobu života mladých lidí v jiných zemích. Žáci shlédli prezentace s anglickým výkladem a ti odvážnější kladli zvídavé otázky. V některých hodinách se dokonce zpívalo v čínštině nebo se ochutnávaly kyrgyzské speciality.

V úterý si zahraniční studenti zahráli přátelský volejbalový turnaj ve smíšených družstvech společně s vyučujícími a některými žáky naší školy. Není důležité, kdo zvítězil, protože si to užili všichni.

Ve čtvrtek byli „Edisoni“ pozvání rychvaldským spolkem SOUL na přátelské posezení, kde vyprávěli o svých zemích, odpovídali na otázky a nakonec si všichni společně zabubnovali.

Edisonský týden byl vydařený a všichni doufáme, že příští rok přivítáme další zahraniční hosty.

FOTO